Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Haliliye ilçesine bağlı Mutluca Köyü Emine Koç İlkokulu ve Ortaokulu'nu ziyaret ederek öğretmenlerle bir araya geldi. Okul ziyaretinde öğretmenlerin ve öğrencilerin karşılamasından memnun olduğunu ifade eden Sultanoğlu, öğretmenlerin çocukların hem akademik hem de iyi ve vicdanlı bireyler olarak yetişmesinde kilit rol oynadığını belirtti.

Şanlıurfalı çocuklardan Gazze'ye destek: "Yalnız değilsiniz" Şanlıurfalı çocuklardan Gazze'ye destek: "Yalnız değilsiniz"

Sınıfları gezip öğrencilerle sohbet eden İl Milli Eğitim Müdürü, öğretmenlerle bir araya geldiği öğretmenler odasında yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Öğretmenlik mesleği birilerinin hayatına temas edebileceği, etki edebileceği bir meslek. Her mesleğin iyi yapıldığı takdirde bir kutsallığı vardır fakat öğretmenler insan yetiştiren çocuklarımızı hem akademik anlamda hem de iyi ve vicdanlı bireyler olarak yetişmesinde en önemli aktörlerdir. Biz iyi insanlar yetiştirirsek toplum da iyi olacaktır."

Sultanoğlu, köy öğretmenlerinin özellikle önemli bir görev üstlendiğine dikkat çekerek, şunları dedi;

"Köy okullarında öğretmen olmak şehir merkezlerine göre daha az olanaklara sahip olarak çalışmak mecburiyetinde kalmanız demek. Buna rağmen inanıyorum ki sizler hiçbir fedakârlıktan kaçınmadan öğrencilerimizin eğitimi için canla başla çalışıyorsunuz. Bu anlamda pozitif ayrımcılık hak eden bir konumdasınız." 

Okul Müdürü Mehmet Toğa da Sultanoğlu'nun ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, "İl Milli Eğitim Müdürümüzün ziyareti bizleri çok mutlu etti. Öğretmenler Günü’müzü kutlayarak bizim moral ve motivasyonumuzu yükseltti." şeklinde konuştu.

Kaynak: (Haber Merkezi)