Şanlıurfa Valiliği himayelerinde Eyyübiye Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve ŞURKAV iş birliği ile “Tek Ses İki Hareket” Projesi kapsamında düzenlenen Valilik Kupası 3. Okullar Arası Koro Yarışması Ortaokul kategorisi bugün tamamlandı.

13 İlçede yapılan ve 100’lerce okulun katıldığı Ortaokullar arası koro yarışmasında her ilçe kendi birincisini belirleyerek Valilik Kupası İl yarışmasına gönderdi. İl yarışmasına katılan 13 ilçe birincisi bugün yapılan yarışmada tüm hünerlerini sergiledi.

Urfa'ya "Şanlı" Unvanının Veriliş Yıldönümü Törenle Kutlandı Urfa'ya "Şanlı" Unvanının Veriliş Yıldönümü Törenle Kutlandı

Yarışmada; Birecik Emin Saygın Ortaokulu il birincisi olarak 10.000 TL. ve 10 çeşit Müzik Atölyesi Enstrümanları, Suruç On Bir Nisan Ortaokulu il ikincisi olarak 8.000 TL. Haliliye Ayşe Parmaksız Ortaokulu da il üçüncüsü olarak 6.000 TL. ödül kazandı. 

Eyyübiye Dr. Cavit Özyeğin Ortaokulu, Karaköprü Şehit Sedat Sağır Ortaokulu ve Akçakale Abdulhamid Han İmam Hatip Ortaokulu ise 4 bin TL. değerinde mansiyon ödülünün sahibi oldu.

Muhabir: MEHMET NEZİR ŞEKER