Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), yatırımcılara yönelik yeni bir duyuru yaptı. 6 ilde yer alan toplam 11 taşınmazın satış yöntemiyle özelleştirileceği açıklandı.

ÖİB'nin Resmi Gazete'de yayımlanan duyurusuna göre, satışa çıkarılacak taşınmazlar, Antalya'nın Alanya ilçesinde 3, Manavgat ilçesinde 1, Aydın'ın Didim ilçesinde 2, Kuşadası ilçesinde 1 ve Malatya'nın Battalgazi, Kırşehir'in merkez, Sakarya'nın Arifiye, Yalova'nın Çiftlikköy ilçelerinde birer olmak üzere toplam 11 taşınmazın satışı yapılacak.

Antalya'daki taşınmazlar için teklif verme süresi 30 Temmuz'a kadar devam edecek. Aydın'ın Didim ilçesi ve Malatya'daki taşınmazlar için son teklif verme tarihi 31 Temmuz olarak belirlenmişken, diğer taşınmazlar için 1 Ağustos'a kadar teklif sunulabilecek.

Altın fiyatlarında son durum Altın fiyatlarında son durum

İhalelere katılmak isteyen yatırımcılar için belirlenen şartname bedelleri 5 bin lira ila 25 bin lira arasında değişiyor. Geçici teminat bedelleri ise 1 milyon lira ile 30 milyon lira arasında belirlenmiş durumda. İhaleler, kapalı zarfla teklif alma ve görüşmeler yapma suretiyle "pazarlık" usulüyle gerçekleştirilecek.

İhaleye katılacak teklif sahiplerinin, her bir taşınmaz için ayrı ihale şartnamesi alarak ayrı ayrı teklif sunmaları gerekiyor. Tekliflerin ve ilgili belgelerin, son teklif verme tarihi olan saat 18.00'e kadar Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın "Ziya Gökalp Caddesi No: 80 Kurtuluş/Ankara" adresine elden teslim edilmesi gerekiyor.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı