İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, CHP İstanbul İl Başkanlığındaki iddia edilen para sayma görüntülerine ilişkin olarak 3 kişinin daha ifadesi alındı.

Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi'nin oğlu Serkan Çebi, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç'ın Danışmanı Melih Morsümbül ve iş insanı Hüseyin Köksal'ın şoförü Servet Yıldırım, Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ne çağrılarak ifade verdi. Şüpheliler, ifadelerinin ardından adliyeden ayrıldı.

Bu gelişme, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının, sosyal medyada paylaşılan ve CHP İl Başkanlığında çekildiği iddia edilen para sayma görüntülerine ilişkin soruşturmasının devam ettiğini gösteriyor.

Dışişleri Bakanlığı’ndan Kırım Tatar ve Çerkes Sürgünleri Mesajı Dışişleri Bakanlığı’ndan Kırım Tatar ve Çerkes Sürgünleri Mesajı

Soruşturma kapsamında daha önce İBB Spor Kulübü Başkanı Fatih Keleş ve eski CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Özgür Nas gibi isimlerin ifadesi alınmıştı. Keleş'in beyanları üzerine, CHP adına süreci yürüttüğü belirtilen eski CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da şüpheli olarak ifade vermişti.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı