Cevdet Yılmaz: Kamuya Eleman Alınmayacak Diye Bir Şey Söz Konusu Değil Cevdet Yılmaz: Kamuya Eleman Alınmayacak Diye Bir Şey Söz Konusu Değil

Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyinde gerçekleştirilen Pençe-Kilit Operasyonu'nda önemli bir başarıya imza atıldığını duyurdu. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, tespit edilen 3 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin terör ve teröristle mücadelesinin kararlılıkla devam ettiği vurgulandı. Operasyonların azim ve kararlılıkla sürdürüleceği belirtilirken, PKK'lı teröristlere yönelik yapılan operasyonlarda Türk Silahlı Kuvvetleri'nin etkinliği bir kez daha ortaya konuldu.

Irak'ın kuzeyinde gerçekleştirilen operasyonda Türk Silahlı Kuvvetleri'nin kararlı ve etkili mücadelesi, terör örgütlerine karşı verilen kararlılığın bir göstergesi olarak değerlendirildi. Güvenlik güçlerinin bölgedeki varlığı ve operasyonlarının devam edecek olması, terör örgütlerine karşı mücadelenin süreceğine işaret etti.

Milli Savunma Bakanlığı'nın açıklamasında, terörle mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceği ve operasyonların devam edeceği vurgulandı. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin terör örgütleriyle mücadelesinde azim ve kararlılıkla ilerleyeceği belirtilerek, bölgedeki terörist unsurların etkisiz hale getirilmesi için operasyonların süreceği kaydedildi.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı