İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin Cenaze Namazını Hamaney Kıldırdı İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin Cenaze Namazını Hamaney Kıldırdı

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasındaki görüşme için heyecan verici gelişmelerin yaşandığını duyurdu. İki lider arasındaki yakın temaslar için titizlikle hazırlıkların sürdüğünü belirten Peskov, görüşmenin tarihine ilişkin henüz net bir bilgi vermedi. Ancak, Putin ve Erdoğan'ın yakın gelecekte bir araya gelebileceği öngörülüyor.

Erdoğan'ın Önceki Açıklamaları

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mart ayında düzenlenen Geleneksel Büyükelçiler İftarı'nda yaptığı konuşmada, Rusya Devlet Başkanı Putin'i İstanbul'da ağırlayacaklarını açıklamıştı. Bölgedeki seyrüsefer güvenliğinin sağlanması ve tahıl ticaretinin güvenli şekilde yapılmasının hedeflendiğini belirten Erdoğan, Rusya-Ukrayna arasında barışın tesisi için çaba sarf ettiklerini vurgulamıştı.

Putin-Erdoğan görüşmesinin detayları merakla beklenirken, iki liderin bölgesel ve uluslararası konularda işbirliğini artırmaya yönelik adımlarının dikkatle takip edileceği belirtiliyor.

Kaynak: (İLKHA)