Saadet Partisi, 31 Mart yerel seçimleri için İstanbul ve Ankara adaylarını 3 Şubat'ta ATO Congresium Salonu'nda düzenlenecek programda tanıtacak. Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın, bu önemli açıklamayı ANKA Haber Ajansı'na yaptığı açıklamada duyurdu.

Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın, "3 Şubat’ta Ankara’da hem kampanya lansmanımızı hem de aday tanıtımımızı icra etmiş olacağız ve böylelikle sahaya güçlü bir giriş yapmış olacağız. Bu seçim özelinde İstanbul ve Ankara merkezli gidiyor çoğunlukla. Bizim de aday tespitlerimiz hususunda önceliklerimizden birisi İstanbul’muz hem de Ankara’mız, buradaki çalışmalarımızın sonlarına gelmiş bulunmaktayız. Öngörümüze göre önümüzdeki hafta 10 gün içerisinde artık ilanımızı yaparız diye düşünüyoruz" dedi.

"Kendi Logomuzla Seçimlere Gireceğiz"

Fatih Aydın, Saadet Partisi'nin seçim stratejisi hakkında, "Bizde şu anda Türkiye genelindeki 1393 noktadaki belediye başkanı adaylarımızın hem tespiti hem ilanıyla ilgili süreci işletmeye çaba ediyoruz. Saadet Partisi olarak hedefimiz, tüm seçim çevrelerinde Saadet Partimizi temsil edecek isimlerin tespiti ve ilanıdır. Bu seçimlerde biz partimiz olarak kendi logomuzla seçimlere gireceğiz. Hem Saadet Partili belediyelerin sayısını arttırmak hem partimizin oylarında ciddi bir artış meydana getirme hususunda hedefle çaba ediyor çalışıyoruz. Şu anda tespitlerimizde devam ediyor. Türkiye genelinde her seçim çevresinde Saadet Partisi olarak seçime gireceğiz" şeklinde konuştu.

"İstanbul Adayımızı 10 Gün İçinde Açıklayacağız"

İstanbul adaylarını da belirleyeceklerini ifade eden Aydın, "Önümüzdeki günlerde İstanbul adayımızı ilan etmiş olacağız. 3 Şubat’ta da Ankara’da hem kampanya lansmanımızı hem de aday tanıtımımızı icra etmiş olacağız ve böylelikle sahaya kuvvetli bir giriş yapmış olacağız. Bu seçim özelinde İstanbul ve Ankara merkezli gidiyor çoğunlukla. Bizim de aday tespitlerimiz hususunda önceliklerimizden birisi İstanbul’umuz hem de Ankara’mız buradaki çalışmalarımızın sonlarına gelmiş bulunmaktayız. Öngörümüze göre önümüzdeki hafta 10 gün içerisinde artık ilanımızı yaparız diye düşünüyoruz" dedi.

"Yerel Seçimlerden Alınacak Sonuç İktidara Ders Olacak"

Fatih Aydın, yerel seçimlerin genel seçimler için bir ön hazırlık olacağını belirterek, "Yerel seçimlerden aldığımız sonuç bir yerden iktidara ders olmuş olacak. Ekonomik olarak da insanımız bugün maalesef ayın sonunu getiremiyor, geleceğe umutla bakamıyor. Neden? Çünkü Türkiye yönetilemez hale getirildi. Ekonomiyi yönetemiyorlar. Alım gücü düştü ve insanlar bunun farkındalar ver bir ders vermek istiyorlar. Genel seçimde bir atmosfer oluşturdular. Toplumu kutuplaştırdılar, ayrıştırdılar. Ancak seçim bitti insanlar cebine baktı ki bir şey yok. Sonuç aynı. Bu seçimlerden alacağımız sonuç ikinci olarak bu iktidara bir ekonomi dersi vermiş olacak. Üçüncüsü de yerelde büyük bir betonlaşma var. Şehirlerin kimlikleri kalmadı. İstanbul’da Esenyurt’a gidiyorsunuz aynı binalar, Kayseri’nin İncesu ilçesine gidiyorsunuz aynı mimariye aynı renge sahip binalar. Dolayısıyla kültürümüz bitmiş şehirlerimizin dokusu bozulmuş. Bu betonlaşmaya bu ranta bu reklam belediyeciliğine son vermek adına da büyük bir gayretin içerisindeyiz" şeklinde konuştu.

"İstanbul'da AK Parti'nin Kazanma İhtimali Yoktur"

Saadet Partisi'nin İstanbul'da iddialı olduğunu belirten Aydın, "Biz her tabandan oy alabilecek bir potansiyele sahibiz. İstanbul’da AK Parti’nin kazanma ihtimali yoktur. Hangi adı getirirlerse getirsinler, onlar doğrudan müdahale edecekleri daha büyük ranta ulaşabilecekleri bir sistem istiyorlar. Halkımız AK Parti’yi istemediğini 14 Mayıs seçimlerinde İstanbul’da gösterdi. Saadet Partisi olarak kuvvetli bir teşkilat yapısına sahibiz. İstanbul’un 39 ilçesinin tamamında Saadet Partisi olarak teşkilatlarımız var. İnşallah bu teşkilat gücüyle birlikte inşallah kuvvetli çözüm ve adayımızla İstanbul’da çok başarılı bir sonuç alacağımıza inanıyoruz. Çözümlerimiz şaşırtacağı gibi inşallah isimlerde şaşırtacaktır" ifadelerini kullandı.

"Seçim Beyannamesi 3 Şubat'ta Açıklanacak"

Seçim beyannamesi ve sloganların içeriğini de 3 Şubat’ta açıklayacaklarını söyleyen Aydın, Filistin’e ilişkin ise şunları söyledi:

TBMM Adalet Komisyonu'nda 8. Yargı Paketi'nin İlk 14 Maddesi Onaylandı TBMM Adalet Komisyonu'nda 8. Yargı Paketi'nin İlk 14 Maddesi Onaylandı

“Filistin Gazze meselesi bizim ana başlık maddelerimizden birisidir. Vicdanı derdi olan her insanın dünya görüşü inancı ne olursa olsun biz bunu unutamayız. Ancak yerel seçimlere giderken bu seçim yerelin seçimi olduğu için biz çalışmalarımız merkezine doğal olarak milletimizi doğrudan ilgilendiren hizmetleri esas alacağız. Türkiye’nin bu iktidarın anlayışından kurtulması şart. Gazze’de büyük bir soykırım varken hiçbir yapmayıp yalnız konuşan bir iktidar var ve zaten. İsrail tüm saldırganlığındaki cesaretini gücünü İslam ülkelerinin liderlerinin acziyetinden alıyor. Bunların başlıca Türkiye geliyor."

"Gelecek Partisi ile Anlaştığımız Yerler Olacak"

Fatih Aydın, Gelecek Partisi ile olan ilişkilerini de değerlendirerek, "Gelecek Partisi ile ortak bir grubumuz var Meclis’te. Neredeyse her gün görüşüyoruz, müzakere ediyoruz. Gelecek Partisi de kendi tüzel kişiliği ile seçimlere gireceği birçok yer olacak. Anlaştığımız yerler elbet ki olacaktır, müzakereler devam ediyor. Biz aceleci olarak davranmıyoruz, 20 Şubat’ı kendimize son nokta olarak belirledik. Bunlar önümüzdeki günlerde ortaya çıkacak."

"Seçim Çalışması İçin 45 Gün Yeterli"

Mahalli idarelerde kampanya süresinin 40-45 gün olmasını tercih ettiklerini belirten Aydın, "Seçim beyannamesi ve sloganların içeriğini de 3 Şubat’ta açıklanacak. En sonunda biz isim tespit etmeye çaba etmiyoruz. Bir belediye şehri yönetecek belediye başkanı belirleme gayreti içerisindeyiz." dedi.

Kaynak: (Haber Merkezi)