Birecik ilçesinde, Kur’an Kursu’na devam eden 4-6 yaş arası minik öğrenciler, birikimlerini Filistinli yaşıtları için harcadı. "Özgür Filistin’in Yanındayız" sloganıyla yola çıkan çocuklar, kumbaralarında topladıkları harçlıkları, Filistin'e destek amacıyla Türkiye Diyanet Vakfı Birecik Şubesi’ne teslim etti.

Şanlıurfa'da yangın paniği Şanlıurfa'da yangın paniği

Küçük öğrenciler, tasarruf ettikleri paraları İlçe Müftüsü Abdülhakim İzci’ye vererek Filistin'e gönderilmesini sağladı. İlçe Müftüsü İzci, bu anlamlı bağış için öğrencilere teşekkür etti ve şunları söyledi: "Bu güzel hareketiniz, bütün insanlara örnek olmalıdır. Sizlerin bu hassasiyeti, büyüklere de örnek teşkil edecek. Hep iyilik peşinde koşmanızı diliyorum. Filistin’deki kardeşleriniz için gösterdiğiniz duyarlılık her türlü takdirin üzerindedir."

Birecik ilçesinin minik öğrencileri, yaptıkları bu anlamlı bağış ile sadece maddi bir yardım sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda toplumsal farkındalık ve dayanışma ruhunu da pekiştirmiş oldular. İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı, bu tür girişimlerin toplumda daha fazla yaygınlaşmasını umduklarını ifade etti.

249F2C78 858B 4A31 9D27 F9Cce032C25B

Muhabir: MEHMET TAHİR TANRIKULU