Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Şanlıurfa'da gerçekleştirilen etkinliklere katıldı ve öğretmenlere desteklerini gösterdi. Şanlıurfa Valiliği ve Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün katkılarıyla düzenlenen etkinlikler, öğretmenlere yönelik minnettarlık ve saygıyı ifade etmek amacıyla gerçekleştirildi.

Etkinlikler kapsamında, öğretmenler onuruna verilen yemekle başlayan program, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonu'nda düzenlenen şiir dinletisi, gösteriler ve resim sergisiyle devam etti. Şehit Öğretmenler Şenay Aybüke Yalçın ve Necmettin Yılmaz da etkinliklerde unutulmadı.

Başkan Beyazgül, öğretmenlik mesleğinin kutsal bir meslek olduğuna vurgu yaparak, öğretmenlere desteklerini ifade etti. "Öğretmen dediğimizde sevgi kelimesini buluyoruz" diyen Beyazgül, öğretmenlerin hayat boyu süren bir sevgi, saygı ve muhabbetle anıldığını belirtti. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olarak öğretmenlere destek olmak amacıyla Bilim Merkezi kurduklarını ve öğrencileri bu merkeze taşıdıklarını dile getiren Beyazgül, bilime olan ilginin artması için çaba sarf ettiklerini ifade etti.

Şanlıurfa’da bir çok araç trafikten men edildi! Şanlıurfa’da bir çok araç trafikten men edildi!

28174-36496-20231124043214

Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak da öğretmenlik mesleğinin onurlu bir meslek olduğunu vurgulayarak, tüm öğretmenlere başarılar diledi. Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu ise tüm öğretmenleri 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla tebrik etti.

Kaynak: (Haber Merkezi)