Şanlıurfa'da, 746 bin 748 öğrenci ve 34 bin 337 öğretmen 2023-2024 eğitim-öğretim yılının ilk ara tatiline girdi. İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, bu dönemin ardından bir mesaj yayınlayarak değerlendirmelerde bulundu.

Sultanoğlu, başarının sadece sınav notlarıyla ölçülen bir rakam olmadığını belirterek, "Başarının karakterleri oluşturan değerlerle birleştiğinde ortaya çıkacağını" söyledi. Sorumluluk, disiplin ve öğrenmeye duyulan şevkin önemine vurgu yapan Sultanoğlu, başarılı bir dönem geçirdiklerini ifade etti.

Sultanoğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde: "Bu yüzden her şeyden önce merhametli, özgüvenli, vizyon sahibi ve iyi yetişmiş bir nesil yetiştirmek için gayret gösteriyoruz. Bu süreçte sabır, gayret ve özveriyle evlatlarımızın yanında olan kıymetli öğretmenlerimize gönülden teşekkür ediyorum."

Şanlıurfa AK Parti'den 28 Şubat postmodern darbesine tepki! Şanlıurfa AK Parti'den 28 Şubat postmodern darbesine tepki!

Velilere de seslenen Sultanoğlu, başarı ve başarısızlıkların yalnızca çocuklara ait olmadığını, ebeveynlerin de bu süreçte büyük rol oynadığını hatırlattı. Tatil döneminde çocuklarla daha fazla kaliteli zaman geçirme çağrısında bulunan Sultanoğlu, eğitim camiasının gelecek projeleriyle çocukları desteklemeye devam edeceğini sözlerine ekledi.

İki haftalık tatilin ardından öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin dinlenmiş bir şekilde yeni bir döneme başlamalarını temenni eden Sultanoğlu, "Geleceğimize olan sarsılmaz inancımla, kıymetli öğretmenlerimize ve yavrularımıza iyi tatiller diliyorum" dedi.

Kaynak: MEHMET NEZİR ŞEKER