Peygamber Sevdalıları Şanlıurfa Koordinatörü İbrahim Halil Güven, cihadın olmadığı yerde zilletin hüküm sürdüğünü vurgulayarak, Siyonizm baskısı altındaki küfrün karşısında izzeti korumanın cihadla mümkün olduğunu belirtti.

Her yıl farklı bir tema ile düzenlenen Mevlid-i Nebi programları bu yıl "Cihad Önderi" temasıyla gerçekleştiriliyor. Bu çerçevede konuşan İbrahim Halil Güven, "Cihad Önderi Hazret-i Muhammed" temasına dikkat çekti.

Zulme karşı her zaman mücadele vermiş bir Peygamberin ümmetiyiz"

Peygamber Efendimizin cihad önderliğine dikkat çeken Güven, "Bizans’a göndermiş olduğu bir elçisinin şehit olmasından dolayı arkasından 3000 kişilik ordu hazırlamış ve bunun hesabını Bizans'tan sormuş. En az şekliyle 100 bin orduya karşı 3000 kişilik bir ordu savaşmış ve orada Resulullah’ın üç tane güzide sahabesi komutan olarak şehit olmuştur. Böyle bir Peygamberin ümmetiyiz. Hiçbir zaman sessiz kalmamış, zulme karşı her zaman mücadele vermiş bir Peygamberin ümmetiyiz. Mekke‘deki müşriklerle yaptığı anlaşmadan sonra Mekke müşrikleri anlaşmayı bozup Resulullah'ın anlaşmalı olduğu bir kabileye saldırınca onlar gelip Resulullah'tan yardım dilemişlerdi. O kabilenin hatırına Allah Resulü ordu hazırlıyor ve Mekke’nin fethine giden yol oradan açılıyor. Peygamber Efendimiz, cihat önderi olmasından dolayı bugün bize tekrar o ruhu kazandıracak olan direniş ruhudur." şeklinde konuştu.

"Gazze'deki Mücahitler, insanlara tekrar bir ruh kazandırdı"

Haliliye'de elektrik akımına kapılan genç kız öldü Haliliye'de elektrik akımına kapılan genç kız öldü

Gazze'deki cihad ruhuna değinen Güven, "Gazze'nin aziz insanlarının; o İslami Cihad'ın, Kassam Tugaylarının, HAMAS'ın mücahitlerinin göstermiş oldukları direniş; insanlara tekrar bir ruh kazandırdı. Cihat ruhunu, direniş ruhunu aşıladı. Müslümanlara izzeti kazandırdı. Bu olaylardan dolayı da Peygamber Sevdalıları Vakfı olarak 'Cihad Önderi Hazreti Muhammed' temasını kullandık." ifadelerini kullandı.

Kaynak: (İLKHA)