Şanlıurfa'da Çocukların Sağlığı ve Güvenliği İçin Önlemler Alınıyor Şanlıurfa'da Çocukların Sağlığı ve Güvenliği İçin Önlemler Alınıyor

Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, kentte artan nüfus ve araç sayısının yol açtığı trafik yoğunluğu nedeniyle sürücüleri hatalı araç parkı konusunda uyardı. Kentte birçok sürücünün park yeri bulamadığından dolayı araçlarını park yasağı olan alanlara veya ikinci sıraya park ettiği gözlemleniyor.

Vali Şıldak, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "Şanlıurfa’da vatandaşlarımızın en çok yakındığı konuların başında, trafik kurallarına uyulmaması ve araçların hatalı park edilmesi, yer alıyor. Lütfen aracınızı park yasağı olan yere ve ikinci sıraya park etmeyin başkalarının haklarına saygı gösterin" dedi.

2023 yılı Aralık ayında Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimlerde, hatalı araç park eden bin 188 araç ve sürücüsüne toplamda 815 bin 750 lira trafik cezası uygulandığı biliniyor. Artan hatalı araç parkı şikayetleri nedeniyle yapılan bu denetimlerin sürdürüleceği belirtiliyor.

Kaynak: (Haber Merkezi)