Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilerini en aza indirmek amacıyla Şanlıurfa genelinde yapılan afet konutları çalışmalarını yerinde inceledi. Hilvan ilçesine bağlı kırsal Hoşin Mahallesinde tamamlanmak üzere olan deprem konutlarını gezen Vali Şıldak, yetkililerden yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgi aldı.

Vali Şıldak, kırsal mahallelerde toplamda 584 deprem konutunun inşa edilmekte olduğunu belirtti. Şanlıurfa genelinde yaşanan depremlerden etkilenen bölgelerde, konutların hızlı bir şekilde tamamlanmasıyla birlikte depreme dayanıklı ve güvenli yaşam alanları oluşturulduğunu ifade etti.

Bu konutların tamamlanmasıyla birlikte bölgede bir ilke imza atıldığını vurgulayan Vali Şıldak, depreme karşı etkili önlemlerin alınarak vatandaşların güvenli konutlara kavuşmalarının sağlandığını dile getirdi. Şanlıurfa genelindeki konut projelerinin devam ettiğini belirten Vali Şıldak, bölgedeki afet riskini minimize etmeye yönelik çalışmaların kararlılıkla sürdüğünü kaydetti.

Eyyübiye'de korkutan yangın Eyyübiye'de korkutan yangın

AA-20240131-33574871-33574868-SANLIURFA_VALISI_SILDAK_DEPREM_KONUTLARINDA_INCELEME_YAPTI

Kaynak: AA