Şanlıurfa'da Harran Üniversitesi'nde düzenlenen anma programında, geçen yıl yaşanan afetlerde hayatını kaybeden üniversite öğrencileri dualarla anıldı. Harran Üniversitesi'nde gerçekleştirilen etkinlik, afet farkındalık etkinliği kapsamında düzenlenen bir programdı.

Şanlıurfa'da aile hekimlerine 25 yıl hizmet plaketi takdim edildi Şanlıurfa'da aile hekimlerine 25 yıl hizmet plaketi takdim edildi

Harran Üniversitesi'nde düzenlenen etkinlik kapsamında, 6 Şubat Depremi ve 15 Mart Sel Afeti programı gerçekleştirildi. Programın ilk bölümünde, Kahramanmaraş merkezli olarak 11 ilde büyük bir yıkıma neden olan depremin ve Şanlıurfa'da yaşanan sel afetinin tahribatını gösteren bir fotoğraf sergisi gezildi.

Şanlıurfa AFAD İl Müdürü Şelal Ufuk Ergeldi'nin deprem ve sel afetlerinin analizleri ve alınan tedbirler hakkında bilgi verdiği sunumun ardından, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu ve Vali Yardımcısı Yeliz Mercan birer konuşma gerçekleştirdi.

Rektör Prof. Dr. Güllüoğlu, yaşanan felaketlerden ders çıkarmanın önemine vurgu yaparak, bilinçli bir toplum olmanın ve afetlere karşı önceden önlemlerin alınmasının gerekliliğini dile getirdi. Benzer şekilde, Vali Yardımcısı Mercan da vatandaşların ve kurumların afetlere karşı bilinçlenmesi gerektiğini ifade etti.

Programın son bölümünde, depremde ve sel afetinde hayatını kaybedenlerin anısına Harran Üniversitesi Osmanbey Yerleşkesi içerisinde yapılan anıta protokol ile öğrenciler tarafından karanfil bırakıldı. Duaların okunmasıyla etkinlik sona erdi.

67163D48 Ef59 43Ff 8669 78Acdf419A49

Kaynak: (İLKHA)