Şanlıurfa'da Yol Çalışmaları Trafiği Alt Üst Etti Şanlıurfa'da Yol Çalışmaları Trafiği Alt Üst Etti

Şanlıurfa'da anneler, Gazze konusunda yeni somut adımlar atılması için AK Parti İl Başkanlığı önünde sessiz Gazze eylemi başlattı.

Ellerinde Filistin bayrakları açan annelerin sessiz eylemi sürüyor. Eylem hakkında Harran Ovası mikrofonlarına konuşan Ayşe Çetindal, Gazze'de her ölen çocukla öldüklerini, her feryat eden anne ile feryat ettiklerini belirtti.

Efd93896 1E11 41Cd 9083 9E417A28D7C6

Çetindal, hiçbir hak ve hukuk tanımayan siyonist işgalcilere karşı uluslararası hak ve hukuklarda riayet edilmemesi gerektiğini söyledi.

"Katliamlardan dolayı anneler olarak çocuklarımıza yaklaşamaz olduk"

I M G 5872

Türkiye'nin Gazze konusunda daha somut adımlar atmasını beklediklerini ifade eden Çetindal, "7 Ekim'den beridir başlayan bu katliamlara anneler olarak biz artık evlerimizde çocuklarımıza ve mutfakta olan tencerelerimize yaklaşamaz olduk. Son Refah katliamı birlikte bardağı taşıran son damla oldu. Özellikle burada bulunmamızın sebebi devletimizin ilk günden beridir attığı olumlu adımları desteklemek ve ileriye dönük daha somut adımların atılması için buradayız. Daha somut adımların atılması gerektiğini düşünüyoruz. Devletimiz hak ve hukuk tanıyan bir devlet ama karşımızdaki katil israil hiçbir hak ve hukuk tanımıyor. Bizim burada bulunmamızın sebebi vanaların kapatılması, siyonistlerin ülkemizde olmaması ve bu anlamda devletin atacağı her adımı tebrik ve takdir edip bundan sonraki adımlarda onların yanında olduğumuzu göstermek için buradayız." diye konuştu.

6B9Db844 93C9 4729 8B79 35D3Ff953Cb2

Muhabir: MEHMET NEZİR ŞEKER