Son olarak, Bozova Halk Eğitim Merkezi'nin yürüttüğü köy projelerinde eğitim veren AR-GE birimi Bağımlılık Mücadele Koordinatörü ve eğitimci Muharrem Çelik, bu eğitimleri İl Müftüsü Ramazan Tolan ile iş birliği içinde daha da genişletti. Eğitimlerin bir parçası olarak Çelik, açık cezaevindeki mahkumlara da eğitimler verdi.

Şanlıurfa'da Kavurucu Sıcaklar Etkisini Sürdürüyor Şanlıurfa'da Kavurucu Sıcaklar Etkisini Sürdürüyor

Eğitimlerde, Şanlıurfa Valiliği tarafından yürütülen "Umuda Kapı Açıyorum, Hayata Tutuluyorum" projesi de tanıtılıyor. Çelik, eğitimlerinde bu projeden bahsederek bağımlı gençlerin projeye katılmalarını teşvik ediyor.

Araştırmacı ve geliştirmeci Muharrem Çelik, eğitimlerle ilgili yaptığı açıklamada, yılbaşından bu yana İl Müftülükleri ile birlikte yürüttükleri önleyici eğitimlerin 13 belediyenin tamamında ve kırsal kesimde etkin bir şekilde devam ettiğini belirtti.

Çelik, bu eğitimleri bazen imamlara, bazen mahkumlara, bazen de öğretmenlere verdiklerini kaydederek, eğitimlerin her zaman devam ettiğini ve gençlerin bağımlı hale gelmeden gerekli önlemlerin alınmasının önemli olduğunu vurguladı.

Kaynak: (İLKHA)