Şanlıurfa'da Ramazan Bayramı öncesi bayramlık almak için çarşı-pazarı dolduran çoluk çocuk, genç yaşlı her yaştan vatandaşlar bereketli bir hareketlilik yaşatıyor.

Ramazan Bayramı'na sayılı günler kalırken ihtiyaçlarını karşılamak isteyenleri bayram telaşı sardı. Ramazan Bayramı'nı güzel bir şekilde geçirebilmek isteyen vatandaşlar, oruçlu olmalarına rağmen çarşı-pazarın yolunu tuttu.

Şanlıurfa'da her bayram öncesi yoğunluğun yaşandığı Yıldız Meydanına bayramlık alışverişi sürüyor.

"Bayram üzeri bir hareketlilik var"

Enver Takanak

Bayram öncesi hareketliliğin olduğunu söyleyen Enver Takanak, "Genel olarak millet bayramlık alamıyor. Zengin olan Yıldız Meydanı'ndan değil AVM'den alıyor. Alım gücü düşük. Ekonomik kriz zengini zengin, fakiri fakir etti. Bayram üzeri bir hareketlilik var." dedi.

"Bayram telaşını şu an fazla göremiyoruz"

Fevzi Bingöl

Eski Ramazanları aradığını belirten esnaf Fevzi Bingöl, "Eskisi gibi bayramların tadı kalmadı. Ramazan'ın bitmesine az kaldı. Birkaç gün sonra bayrama kavuşacağız. Bayram bütün il ve ilçelerimize hayırlı olsun. Herkesin bayramı mübarek olsun. Bayram telaşını şu an fazla göremiyoruz. Eskiden çok kalabalık oluyordu." diye konuştu.

"Geçen yıllarda olduğu gibi bayram telaşı sürüyor"

Mahmut Ayboğa

Ekonomik nedenden dolayı bayram alışverişini tam yapamadığını ifade eden Mahmut Ayboğa, "Yaşanan yoğunluk bayram yoğunluğudur. Millet alışveriş yapmak zorunda ama zamlar yüzünden yapamıyor. Bayram alışverişini yarım yamalak yaptık. Bir ufak çocuğun giyimi bin liradan aşağı değil. Geçen yıllarda olduğu gibi bayram telaşı sürüyor." şeklinde konuştu.

Ali Önegül

Çöp tenekesinde çıkan yangın söndürüldü Çöp tenekesinde çıkan yangın söndürüldü

Ali Önegül ise "Pahalılık var ama yine de memnunuz. Çocuklara giysilerini yoğunluktan önce aldım." dedi.

Kaynak: İLKHA