Şanlıurfa’da arananlara operasyon: 77 gözaltı Şanlıurfa’da arananlara operasyon: 77 gözaltı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Şanlıurfa’nın da aralarında bulunduğu 16 ilde Bölücü Terör Örgütüne (BTÖ) yönelik eş zamanlı olarak gerçekleştirilen “Bozdoğan-2” operasyonlarında 120 şüphelinin yakalandığını açıkladı.

Sosyal medyadan operasyon paylaşımı yapan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya;

İçişleri Bakanı Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Şanlıurfa’nın da aralarında bulunduğu 16 ilde Bölücü Terör Örgütüne (BTÖ) yönelik eş zamanlı “Bozdoğan-2” operasyonları düzenlendiğini belirterek, Aziz Milletimizin huzuru, birlik ve beraberliği için teröristlerin hiçbirine göz açtırmayacağız. Güvenlik güçlerimizin üstün gayretleriyle mücadelemize aralıksız devam edeceğiz.

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlüklerince Afyon, Ankara, Aydın, Bingöl, Hakkari, Hatay, İzmir, Kars, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Mardin, Siirt, Şanlıurfa ve Tunceli’de Bölücü Terör Örgütüne (BTÖ) yönelik gerçekleştirilen “Bozdoğan-2” Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) ve Suriye’de terör örgütü içerisinde faaliyet gösteren, İllegal sokak eylemlerine katılan ve milis/işbirlikçi olduklarına dair haklarında bilgiler elde edinilen, Terör örgütü propagandası yaptıkları tespit edilen 120 şüpheli yakalandı.

Operasyonlar sonucu Ruhsatsız tabancalara ve Çok sayıda dijital materyale el konuldu.

Muhabir: MEHMET NEZİR ŞEKER