Şanlıurfa'da, Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremde hayatını kaybeden Fuat ve Özgür Fırat öğretmen çifti, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde öğrencileri tarafından mezarları başında anıldı. Haliliye İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Vural ve İbrahim Tatlıses İlkokulu Müdürü Nurettin Toğun ile birlikte öğrenciler, Fırat ailesinin Şanlıurfa Asri Mezarlıktaki kabrini ziyaret etti. Öğrenciler, öğretmenleri için karanfil bırakıp dua ederek duygusal anlar yaşadı.

Sulama kanalı ve gölete girilmesi yasaklandı! Sulama kanalı ve gölete girilmesi yasaklandı!

Okul Müdürü Nurettin Toğun, şunları ifade etti;

"24 Kasım Öğretmenler Günü'ne buruk bir şekilde girdik. Kabir ziyaretinde Fırat çiftini seven velilerle de karşılaştık. Bu yıl öğretmenler gününü okulumuzda eğlenceli kutlamama kararı aldık. Bu sene buruk şekilde öğretmenler günümüzü anacağız." dedi. Müdür Yardımcısı Ahmet Bedihtaş ise Fırat çifti ile güzel anıları olduğunu belirterek, "Okulumuzun doğusunda bulunan evinde deprem neticesinde orada aile tümüyle hayatını kaybetti. Gerçekten çok şaşırdık, çok üzüldük ama yapacak bir şey yok." 

Öğrencilerden Emirhan Ekemen ise duygusal bir ifadeyle, "Öğretmenimin mezarına gittik, dua okuduk. Sonra mezarlarına çiçek koyduk ağladık." dedi. Pazarcık ve Elbistan merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde Haliliye ilçesine bağlı Yenişehir Mahallesi'nde Şelli Apartmanı yıkılmış, öğretmenler Fuat ve Özgür Fırat ile çocukları Hazal, Eren, Dicle ve Fırat yaşamlarını yitirmişti.

Kaynak: AA