Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonu, "Destek AFAD Gönüllü Eğitimi" programına ev sahipliği yaptı. Umut Kervanı Arama Kurtarma, 7 Kıta Derneği Arama Kurtarma ve birçok kurumun katıldığı eğitim programı, AFAD tarafından düzenlendi.

Dört günlük eğitim programının üç günü geride kalan katılımcılar, çeşitli eğitimler aldı. Online eğitimleri tamamlayan gönüllülere yüz yüze eğitim verilirken, canlı mankenler ve gerekli ilk yardım malzemeleri kullanılarak pratik eğitimler gerçekleştirildi.

Eğitim programı kapsamında hafif arama kurtarma, ilk yardım, psikososyal destek, insani yardım ve çadır kurma eğitimleri verildi. Gönüllüler, işlenen konular üzerinden 20 soruluk bir teste tabi tutulduktan sonra topluca fotoğraf çekimi yapıldı.

Şanlıurfa'da düzenlenen "Destek AFAD Gönüllü Eğitimi" programı, AFAD gönüllülerinin yetkinliklerini artırmayı ve afet durumlarında daha etkin bir şekilde müdahale edebilmelerini sağlamayı hedefliyor.

Şanlıurfalı çocuklardan Gazze'ye destek: "Yalnız değilsiniz" Şanlıurfalı çocuklardan Gazze'ye destek: "Yalnız değilsiniz"

Kaynak: (İLKHA)