Şanlıurfa'da, Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (DEDAŞ) tarafından planlanan elektrik kesintileri, vatandaşlar arasında merak konusu oldu. Elektriklerin ne zaman geleceği ve hangi mahallelerin etkileneceği soruları, Şanlıurfalılar tarafından araştırılıyor. İşte 25 Kasım Cumartesi günü elektrik kesintilerinin uygulanacağı ilçeler ve mahalleler!

HALİLİYE İLÇESİ:
Haliliye ilçesine bağlı Aktaş, Mağaracık, Çiçektepesi, İncirli, Taşlıca, Keremli, Bakımlı, Çamlıdere, Karatepe ve Gülveren mahallelerinde, keremli Mahallesinde Düsop çalışmasından dolayı saat 09.00 ile 18.00 arasında enerji kesintisi yapılacaktır.

BOZOVA İLÇESİ:
Bozova ilçesine bağlı Kabacık, Soğukkuyu, Arıkök, Argıncık, Üçdirek, Mülkören, Kındırali, Tunalı, Altınlı ve Karakaş mahallelerinde, CATİC GES kesici değişiminden dolayı saat 09.00 ile 17.00 arasında enerji kesintisi yapılacaktır.

BİRECİK İLÇESİ:
Birecik ilçesine bağlı Altınova, Tavşanören, Macunlu, Balaban, Hilalli, Gürkuyu, Günece, Beyburcu, Özmüş, Söğürtlen, Damlıca, Özveren, Karababa, Yeniakpınar, Günışığı, Akpınar, Meyanca, Böğürtlen, Boztepe, Sekili, Sumaklı, Kural, Cibinören, İnceler, Haydarahmet, Yuvacık, Yukarıyeniçağ, Dışlık, Ekenek, Ilgar, Uğurcuk, Yılmaz, Tüten ve Saha mahallelerinde, Gültepe KÖK binasından 3. seviye bakım çalışması sebebiyle saat 09.00 ile 18.00 arasında enerji kesintisi uygulanacaktır.

Kayıp Hacı’dan acı haber geldi Kayıp Hacı’dan acı haber geldi

AKÇAKALE İLÇESİ:
Akçakale ilçesine bağlı Büyüknaneli, Aydınlı, Ayranlı, Şehitnusretbey, Edebey, Uğurtaş ve Büyükağacı mahallelerinde, Çakırlar Kök binasından Şehit Nusret Bey Çıkışında 3. seviye bakım çalışması sebebiyle saat 08.00 ile 18.00 arasında enerji kesintisi uygulanacaktır. 
Kaynak: MEHMET TAHİR TANRIKULU