İl Müftülüğünün Konferans Salonunda düzenlenen seminere İl Müftüsü Ramazan Tolan, Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Celil Abuzer ile din görevlileri katıldı.

Gülpınar'ın burs kriterleri belli oldu Gülpınar'ın burs kriterleri belli oldu

Whatsapp Image 2024 03 05 At 11.09.39 (1)Kur’an tilaveti ile başlayan programda konuşan İl Müftüsü Ramazan Tolan, yapılan hizmetlere vurgu yaparak, ‘’Yıllarca biz sadece cami içerisinde böyle hizmetlerimize devam ettik. Ayrıca dışarıdan hocalarımız mahallelerde, çevrelerde resmi bir görevi olmamasına rağmen hocalarımız yine faaliyetlerde bulunuyorlar. Gençlerimizle cami içerisinde veya cami dışarısında ilgileniyorlar. Son 10 yılda başkanlığımız tarafından başlatılan cami dışı din hizmetleri programlarımız var. Cezaevlerinden tutun hastanelere, üniversitelerde, yurtlarda, gençlik sporun gençlik merkezlerinde daha bir çok alanda çocuklardan tutunda yaşlılara kadar her alanda biz hizmetlerimizde bulunuyoruz.’’ ifadelerini kullandı.

Whatsapp Image 2024 03 05 At 11.09.42Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Celil Abuzer, gerçekleştirilen seminerde bir sunum yaparak, gençlik faaliyetleri ve gençlerin önemine değindi.

İki gün boyunca sürecek olan seminerlerde, İl Müftülüğünün gençlere yönelik düzenlediği eğitsel, sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerin ele alınması, değerlendirilmesi ve verimliliğin artırılması hedefleniliyor.

Muhabir: MEHMET TAHİR TANRIKULU