Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Hastane Bilgi Yönetim Sistemi’nde oluşan beklenmedik donanımsal bir arızadan dolayı hasta kayıtları acil ve polikliniklerde manuel olarak alınmaya başlandı. 

Şanlıurfa'daki içme suyu analiz edildi Şanlıurfa'daki içme suyu analiz edildi

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü ve ilgili sistem firma yetkilileri tarafından oluşan sistemsel aksaklığın giderilmesi için çalışmalar devam ediyor. Acil durumlarda herhangi bir aksaklığa mahal verilmeden muayene ve tedavileri acil servislerde alınmaya başlandı. 

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Hastane Bilgi Yönetim Sistemi’nde oluşan beklenmedik donanımsal bir arızadan dolayı hasta kayıtları acil ve polikliniklerde manuel olarak alınmaktadır. Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü ve ilgili sistem firma yetkilileri tarafından oluşan sistemsel aksaklık giderilmeye çalışılmaktadır. 
Acil durumlarda herhangi bir aksaklığa mahal verilmeden muayene ve tedavileri acil servislerde yapılmaktadır. Polikliniklerde kayıtlar manuel olarak yapılacağından muayene olmaya gelen vatandaşlarımızın muayenelerinde gecikmeler olabilecektir. Bu süre zarfında hastalarımızın duyarlı olmaları gerekmektedir
Kısa sürede aksaklıkların giderilmesi için çalışmalarımız devam etmektedir, Kamuoyuna duyurulur.”

Muhabir: MEHMET MEKİ AKGÜL