Milli Eğitim Konferans salonunda gerçekleştirilen programa, Vali Hasan Şıldak, Harran Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdulcenap Cevheri, Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Abdullah Solmaz, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Akif Altay, öğretim üyeleri, İl Sağlık Müdürlüğü hizmet Başkanları, Hastane Başhekimleri, Şanlıurfa’da farklı hastanelerde görev yapan hemşireler ve hemşirelik öğrencileri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan program, açılış konuşmalarıyla devam etti.

Programda, Vali Hasan Şıldak, Rektör Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu, Sağlık Bilimleri Dekanı Prof. Dr. Mehmet Akif Altay, Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Abdullah Solmaz ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Suzan Havlioğlu birer açılış konuşması gerçekleştirdiler.

Vali Hasan Şıldak, “Sağlık tesislerimizde, polikliniklerde ve servislerde Hemşirelerle muhatap oluruz.

Doğumdan ölüme kadar olan süreçte hemşirelik dünyanın her toplumunda her ülkede kutsal sayılan bir meslektir. Bizim ülkemizde de öyledir.

Tüm meslek mensuplarınıza ailelerinize ve çalışma arkadaşlarınıza başarı ve sağlık temennisi ile hepinize şükranlarımı saygılarımı sunuyorum. Tüm hemşirelerimizin “12-18 Mayıs Hemşireler Haftasını kutluyorum.” dedi.

El freni indirilen minibüsün altında kalmaktan son anda kurtuldular El freni indirilen minibüsün altında kalmaktan son anda kurtuldular

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Abdullah Solmaz, “Bugün burada Hemşirelik haftasını kutlamak ve hemşirelerimizin sağlık camiasına önemli katkılarının vurgulamak için bir araya gelmiş bulunmaktayız. Hemşirelik şüphesiz sağlık hizmetlerinin temel taşlarından biridir. Hemşireler insan hayatına değer katan iyileşme sürecine rehberlik eden ve toplumun sağlığını destekleyen kritik bir rol üstlenmektedir. Hemşirelik hizmetlerinin her kademesinde aldığı görevi disiplinli, sabırlı, hoşgörülü, şefkatli tutumları ve sorumluluk bilinci ile insanlık hayatının kutsallığından ödün vermeksizin büyük bir özveriyle çalışan tüm hemşirelerimizin “12 Mayıs Hemşireler Haftasını kutluyor saygılarımı sunuyorum.” şeklinde konuştu.

Programda, Özel Academia Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Direktörü Elif Alpay ve Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Arife Özen Hemşirelik mesleği ile ilgili bilgi ve tecrübelerini aktardı.

Plaket takdimiyle devam eden program Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü öğrencilerinin resim sergisinin gezilmesinin ardından, kokteyl ile son buldu.

I M G 20240513 W A0009

Muhabir: MEHMET TAHİR TANRIKULU