Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesinde, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'ün talimatlarıyla hayata geçirilen Üreten Kadınlar Merkezi, kadınlara pozitif ayrımcılık yaparak, el becerilerini geliştirmelerine olanak tanıyor.

Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle hizmet veren Üreten Kadınlar Merkezi, kadınları sosyal bir platformda bir araya getiriyor. Merkeze katılan kadınlar, usta öğreticiler eşliğinde atık kumaşlar, ipler ve çeşitli malzemeler kullanarak el emeği göz nuru ürünler üretiyorlar.

Direkli Mahallesi'nde bulunan merkezde kapı süsünden anahtarlığa, örme çantadan bebek patiğine kadar geniş bir ürün yelpazesi üretiliyor. Kadınlar, öğrendikleri becerileri evlerinde de sürdürerek sipariş alıyor ve aile ekonomilerine katkıda bulunuyor.

Üreten Kadınlar Merkezi, sadece el becerilerini geliştirmekle kalmıyor, aynı zamanda kadınları sosyal hayata dahil ederek stres atma imkanı sunuyor. Kadınlar, merkez sayesinde ileride kendi işyerlerini açma hayalleri kuruyorlar.

Şanlıurfa Valisi Şıldak, Eğitim Değerlendirme Toplantısında Konuştu Şanlıurfa Valisi Şıldak, Eğitim Değerlendirme Toplantısında Konuştu

Büyükşehir Belediyesi'nin bu girişimi, kadınların meslek sahibi olmalarına, sosyal hayata aktif katılımlarına ve aile ekonomilerine katkı sağlamalarına önemli bir destek sunuyor.

Kaynak: (Haber Merkezi)