Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Şanlıurfa'da şehrin tanıtımı ve turizmin canlandırılması amacıyla düzenlenecek olan "Türkiye Kültür Yolu Festivali", 25 Mayıs - 2 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 

Gazze'de soykırıma varan saldırıların yaşandığı ve tasarruf tedbirleri nedeniyle önlemlerin alındığı bir dönemde Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ciddi meblağlara mal olan etkinliklerin hız kesmeden devam ettirilmesi eleştiri konusu oluyor.

DİN-BİR-DER Şanlıurfa Şube Başkanı Hacı Kurt ve Fahri Vaiz Mehmet Emin Kutluay, Kültür Yolu Festivali ile ilgili açıklama yaptı.

"Bu konserler yanlıştır"

Vaazında Filistin'de şehid olan Hasan Saklanan'ı daha yeni defnettiklerini hatırlatan Kutluay, şu ifadeleri kullandı: "Ve yarın Şanlıurfa'da kültür konserleri başlayacak. Ahlaksızlığı getirmek için. Hiç kimseden ses çıkmıyor değerli kardeşlerim. Teslim olmuşlar birilerine. Oğlunu, kızını işe koymak karşılığında bütün yanlışlara suskunlar... Konuşan yok. Allah şahit ben buradan feryat ediyorum. Bu konserler yanlıştır, Gazze'ye ihanettir, Kudüs'e ihanettir, Mescid-i Aksa'ya ihanettir, Allah'a ihanettir. Aklımızı başımıza almamız lazım."  dedi.
 

Şanlıurfalı fırıncı çocuklardan Gazze'ye destek Şanlıurfalı fırıncı çocuklardan Gazze'ye destek

"Vahim hatadan dönmelerini temenni ederim"

DİN-BİR-DER Şanlıurfa Şube Başkanı Hacı Kurt ise yaptığı açıklamada, "Gazze'de çocuklar ve kadınlar başta olmak üzere yaklaşık 40 bin masum insan dünyanın en büyük terör örgütü israil ve yandaşları tarafından şehit edilmiş, 100 bin kişi de yaralanmış iken, daha dün Gazze Şehidimiz Hasan'ı defnetmiş iken, Kültür ve Turizm Bakanlığının Urfa'mızda bir sürü konser eşliğinde festival düzenlemesini insani ahlak ve vicdana aykırı olduğunu beyan ederken ilgili makamlardan bu vahim hatadan dönmelerini temenni ederim." ifadelerini kullandı.

Kaynak: (İLKHA)