Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Kemal Şamlıoğlu Şanlıurfa’da iş dünyası ve meslek örgütleri temsilcileriyle bir araya geldi.

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve Alman Kalkınma Bankası tarafından Millî Eğitim Bakanlığı iş birliği ile uygulanan proje kapsamında, DoubleTree Otel'de gerçekleştirilen toplantıda, iş dünyası ve meslek örgütleri temsilcileri, mesleki eğitimde iş birliğine yönelik fikir alışverişinde bulundu.

Whatsapp Image 2024 03 05 At 12.51.20Toplantıya Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali Karagöz, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanı Mustafa Günay, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İbrahim Doğru ve İlker Erarslan ile sektör birliği yöneticileri, özel sektör temsilcileri, ilçe milli eğitim müdürleri ve mesleki eğitim veren okulların yöneticileri katıldı.

Toplantıda, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, Şanlıurfa’da yürütülen mesleki ve teknik eğitim çalışmaları ve sayısal verilerden oluşan bir sunum yaptı.

I M G 20240305 W A0008

Toplantının açılışında konuşan Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak ise konuşmasında mesleki eğitim konusunda gerçeklerle yüzleşilmesi gerektiğini ifade ederek toplumda ihtiyaç duyulan mesleklerin devamı ve gerekli okul modelleriyle ilerlenmesi gerektiğinin altını çizdi.

Şanlıurfa'da tepki çeken etkinlik: İntihar Show etkinliği Şanlıurfa'da tepki çeken etkinlik: İntihar Show etkinliği

​​​​​

Muhabir: MEHMET NEZİR ŞEKER