Şanlıurfa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, il genelinde gıda işletmelerinde sağlıklı ve güvenli gıda üretimini temin etmek adına denetimlerini sürdürüyor. İşte detaylar:

Gıda ve Yem Şube Müdürlüğü ile 13 İlçe Müdürlüğü ekipleriyle bir araya gelen Şanlıurfa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, "Tarladan Sofraya Sağlıklı ve Güvenli Gıda" prensibi doğrultusunda il genelinde denetimlerini hız kesmeden sürdürüyor. Özellikle ekmek, ekmek çeşitleri, unlu mamüller, pide ve pide çeşitleri üreten işletmelere yönelik denetimler öncelikli olarak gerçekleştiriliyor. Bu denetimler, tüketicilerin sağlıklı ve güvenli gıdaya erişimini sağlamak amacıyla titizlikle yürütülüyor.

Şanlıurfa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, gerçekleştirilen denetimlerle ilgili olarak halk sağlığı ve güvenliğini ön planda tutarak, işletmelerin hijyen standartlarına uygunluğunu kontrol ediyor ve gıda üretimindeki kaliteyi artırmaya yönelik tedbirler alıyor. Denetimlerin hız kesmeden devam edeceği vurgulanırken, halkın sağlığına yönelik herhangi bir riskin önlenmesi ve tüketicilerin güvenli gıdaya erişiminin sağlanması için ilgili kurumların işbirliği içinde çalışmaların yürütüldüğü belirtildi.

Coşkun: Açığımızı kapatacak şekilde atama yapılması gerekir Coşkun: Açığımızı kapatacak şekilde atama yapılması gerekir

G H L Y4 Uv Xk A A C7 Fx

Muhabir: MEHMET TAHİR TANRIKULU