Şanlıurfa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü bünyesindeki Gıda ve Yem Şube Müdürlüğü ekipleri, sağlıklı ve güvenli gıda tedarikini sağlamak adına titizlikle denetimlerini sürdürüyor. Haftasonu gerçekleştirilen denetimlerde, tarladan sofraya kadar olan süreçlerde gıda üretiminin hijyen ve güvenlik standartlarına uygunluğu kontrol ediliyor.

Eyyübiye'de korkutan yangın Eyyübiye'de korkutan yangın

Denetimlerin amacı, tüketicilere sağlıklı ve güvenli gıda sunabilmek için üretim aşamalarını titizlikle gözden geçirmek. Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, hijyen kurallarına uyulup uyulmadığını denetleyerek, potansiyel riskleri ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Vatandaşların Güvenliği Ön Planda

Halk sağlığını koruma misyonuyla hareket eden ekipler, denetimlerin yanı sıra çiftçilere ve işletmelere hijyen ve güvenlik konusunda rehberlik de sağlıyor. Bu sayede, Şanlıurfa'da üretilen gıdaların vatandaşlar için sağlıkla buluşmasına katkıda bulunuyorlar.

Sağlıklı ve Güvenli Gıda İçin Çalışmalar Devam Ediyor

Denetimler, il genelindeki tarım ve gıda üreticilerini daha sağlıklı ve güvenli ürünler sunma konusunda teşvik etmeyi amaçlıyor. Şanlıurfa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, bu çabalarıyla bölgede gıda güvenliği standartlarını yükselterek toplum sağlığını koruma yolunda önemli bir rol oynuyor.

esrtrytuyıu 2024-02-05 091954

Kaynak: MEHMET TAHİR TANRIKULU