Şanlıurfa'da, terör örgütü PKK'ya karşı birleşen şehit aileleri ve gaziler, Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı'nda hayatını kaybeden askerleri anmak ve teröre karşı duruş sergilemek üzere bir araya geldi. Şehit yakınları ve gaziler, Türk bayrağı altında birleşerek "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" mesajını yükseltti.

Gazi ve Şehit Aileleri Derneği Başkanı'ndan Güçlü Açıklama:

Dernek Başkanı Mehmet Yavuz, yaptığı açıklamada, şehitlere Allah'tan rahmet ve yaralılara acil şifa diledi. Terör ve şiddetin hedefine ulaşamayacağını vurgulayan Yavuz, Türkiye'nin teröre karşı kararlı mücadelesini sürdürdüğünü ifade etti.

Terörle Mücadelede Yeni Tedbirler Şart:

Yavuz, terörle mücadelede geçmiş hataların tekrar edilmemesi gerektiğini belirterek, 90'lı yıllardaki terörle mücadelede yaşanan acıları hatırlattı. Şehitlerin emanet ettiği vatanı, bayrağı ve mukaddesatı koruma sözü veren Yavuz, terörle mücadelede yeni tedbirler alınması gerektiğine vurgu yaptı.

Şehitlerin Ruhuna Dua:

Eyyübiye’de mesken yangını! Eyyübiye’de mesken yangını!

Terör örgütü PKK'yı lanetleyen Yavuz, "Terörle mücadelede aynı hatalar yapılmaya devam edilirse bu terör bitmez" diyerek, şehitlerin ruhları için dua etti. Şehitlerin mübarek kanlarıyla yoğrulan topraklarda huzurla yatmaları için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Kaynak: MEHMET TAHİR TANRIKULU