Geçen yıl yaşanan sel felaketi, Şanlıurfa'nın önemli turistik mekanlarından Arkeoloji Müzesi ve Haleplibahçe Mozaik Müzesi'ni etkilemiş ve bu müzeler neredeyse 11 ay boyunca kapalı kalmıştı. Ancak, şimdi kapılarını ziyaretçilere yeniden açan müzeler, kentin tarihi ve kültürel zenginliklerini yeniden sergilemeye başladı.

Şanlıurfa Bölgesel Turist Rehberleri Odası Genel Sekreteri Müslüm Çoban, müzelerin tekrar ziyarete açılmasının turizm adına büyük bir mutluluk olduğunu belirtti. Özellikle turistlerin bu müzeleri ziyaret etmek istediklerini vurgulayan Çoban, şehre gelen misafirlerin bu tarihi ve kültürel mirası keşfetmek için sabırsızlandıklarını ifade etti.

Büyükşehir Meclisinde başkan vekili belli oldu Büyükşehir Meclisinde başkan vekili belli oldu

Müzelerin yeniden ziyarete açılmasıyla birlikte ziyaretçilerden de olumlu geri dönüşler gelmeye başladı. Bugün müzeleri ziyaret eden Hasan Sevindik ve Esra Sevindik çifti, müzeleri ilk kez ziyaret ettiklerini ve oldukça beğendiklerini dile getirdiler. Herkesin bu tarihi mekanları ziyaret etmesini tavsiye eden Sevindik çifti, Şanlıurfa'nın zengin kültürel mirasını keşfetmek için herkesi bu müzeleri ziyaret etmeye davet ettiler.

Müzeler, 15 Mart 2023'te yaşanan sel felaketinden olumsuz etkilenince ziyarete kapatılmıştı. Ancak, kentteki kültürel ve tarihi mirasın yeniden ziyaretçilerle buluşması için yapılan çalışmaların ardından müzeler tekrar açıldı ve ziyaretçilerini beklemeye başladı.

Asdfdghü 2024 02 16 084039

Kaynak: AA