Şanlıurfa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, ilimizde meydana gelen sel felaketinin ardından zarar gören tarım alanlarını tespit etmek amacıyla sahada çalışmalarını hızlandırdı.

İl Müdürü Mehmet AKSOY liderliğindeki ekip, selin vurduğu Sağlık Mahallesi Çiftlik mezrasında bulunan seralara yerinde incelemelerde bulunarak zararları tespit etti. İbrahim DEMİR ve İbrahim OKŞA'ya ait salatalık seraları, selin yol açtığı hasarlar konusunda detaylı bir şekilde incelendi.

Mehmet AKSOY, sel felaketinin tarımsal üretim üzerindeki etkilerini değerlendirirken, çiftçilere Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) faydalanıcısı olmanın önemine vurgu yaptı. Çiftçilerin doğal afetlerden kaynaklanan zararları karşılamak için TARSİM'e başvurmalarının önemine dikkat çekti.

İl Müdürü AKSOY, kuraklık ve ani yağışların artık her an gerçekleşebileceğini belirterek, toplum olarak bu gerçeği kabul etmenin ve yaşam tarzımızı buna göre şekillendirmenin önemine değindi. Doğal afetlere karşı daha hazırlıklı ve dirençli bir yaşam tarzı benimsemenin gerekliliğine vurgu yaptı.

Şanlıurfa'da Kültür ve Sanat Evi, gençlerin ilgi odağı haline geldi Şanlıurfa'da Kültür ve Sanat Evi, gençlerin ilgi odağı haline geldi

G Gn3 Ad Wc A A9 I Ve

Muhabir: MEHMET MEKİ AKGÜL