Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesinde yaşanan şiddetli yağışlar sonrasında, kırsal mahallelerdeki okullarda eğitime ara verildi. Haliliye Kaymakamı Serap Çetin, sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı açıklamada, 16 Şubat Cuma günü kırsal mahallelerde bulunan bütün okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildiğini duyurdu.

Yaşanan taşkınlar sonucunda öğrencilerin güvenliği ve sağlığı için alınan bu önlemle, öğrencilerin ve velilerin endişeleri hafifletilmeye çalışılıyor. Ayrıca, kırsal mahallelerden ilçe merkezlerindeki okullara taşınan öğrencilerin de bir gün izinli sayılacağı kaydedildi.

Yaşanan taşkınların ardından, ilçe genelinde kırsal mahallelerde temizlik ve güvenlik çalışmalarının hızla devam ettiği belirtiliyor. Yetkililer, vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak için gerekli tüm önlemleri almaya devam edeceklerini ifade ettiler.

Başkan Gülpınar fide dağıtım programına katıldı Başkan Gülpınar fide dağıtım programına katıldı

Şanlıurfa'da yaşanan yağışlar nedeniyle, hala taşkın riskinin devam ettiği ve vatandaşların dikkatli olmaları gerektiği yetkililer tarafından belirtiliyor. Özellikle su birikintilerinden ve ani taşkın bölgelerinden uzak durulması, can ve mal kaybının önlenmesi adına önem arz ediyor.

Kaynak: AA