Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı trafik denetleme şube müdürlüğü, Haliliye ilçesinde Emniyet Caddesi ve Yunus Emre Caddesi üzerindeki yaya geçitlerine trafiği aksatacak şekilde park etmiş araçlara ceza yağdırdı.*

Şanlıurfa'nın en yoğun caddelerinden olan Emniyet Caddesi ve Yunus Emre Caddesi'nde, trafik denetleme ekipleri hatalı park eden araçlara göz açtırmadı. Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, yaya yollarına ve kaldırımlara park eden araçlara yönelik denetimlerin devam edeceğini belirtti.

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü'nün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Gabar Dağı'nda petrol arama sahasında sondaj kulesi devrildi: 1 ölü, 2 yaralı Gabar Dağı'nda petrol arama sahasında sondaj kulesi devrildi: 1 ölü, 2 yaralı

"📍 İl Merkezi

İl Emniyet Müdürlüğümüz Trafik Denetleme Birimlerimizce;

08.07.2024 Günü

📌 Haliliye/ Emniyet ve Yunus Emre Caddesi

Yayaların yolda yürümelerine engel olan yaya yollarına/ kaldırımlara

🚘 🅿 Hatalı park etmiş/duraklama yapan, araçlara yönelik denetimlerimiz devam etmektedir.

‼Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın"

Bu denetimler kapsamında, yayaların güvenli bir şekilde yollarını kullanabilmeleri ve trafikte aksamaların önüne geçilmesi amaçlanıyor. Trafik denetleme ekipleri, hatalı park yapan araçlara cezai işlem uygulayarak, sürücüleri kurallara uymaları konusunda uyardı.

Denetimler, bölge halkı tarafından memnuniyetle karşılandı. Bir vatandaş, "Bu caddelerde yürümek gerçekten zor oluyordu. Emniyetin bu denetimleri sayesinde artık daha rahat yürüyebiliyoruz" dedi. Başka bir vatandaş ise, "Trafiğin akıcı olması için bu tür denetimler çok önemli. Emniyet Müdürlüğü'ne teşekkür ederiz" diye konuştu.

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü, denetimlerin devam edeceğini ve trafik kurallarına uymayan sürücülere karşı taviz vermeyeceklerini belirtti. Emniyet yetkilileri, sürücülerin yaya yollarına ve kaldırımlara park etmemeleri konusunda daha duyarlı olmalarını ve trafik kurallarına riayet etmelerini istedi.

Bu denetimlerin, Şanlıurfa'da trafikte düzeni sağlamak ve yayaların güvenliğini artırmak adına önemli bir adım olduğu vurgulandı. Emniyet yetkilileri, vatandaşların bu tür denetimlere destek vermesinin, şehirde daha güvenli ve düzenli bir trafik akışı sağlanmasına katkıda bulunacağını ifade etti.

Kaynak: sosyal medya

Muhabir: M.Meki AKGÜL