Gazze'deki siyonist işgalci rejimin zulmüne dikkat amacıyla Harran Üniversitesindeki öğrenciler tarafından "Özgürlük için Ribattayız" adlı oturma eylemi yapıldı.

Osmanbey Yerleşkesindeki yemekhane önünde serilen hasırlara oturan öğrenciler, Filistin bayrakları açtı.

Yapılan eylemde bir basın bildirisi okundu.

"Aksa Tufanı sonrasındaki yaşananlar insanlık tarihinin en sebatkâr direnişleri gözler önüne serdi"

Basın bildirisini okuyan Ömer Şenbahar, "7 Ekim Aksa Tufanı sonrasında gelişen olaylar, insanlık tarihinin en vahşi katliamlarından birinin yanında yine insanlık tarihinin en şerefli ve sebatkâr direnişlerinden birini tüm dünyanın gözleri önüne serdi. Tarihteki tüm önemli dönüm noktalarında olduğu gibi bugün de Gazze'de süregelen katliam ve direniş, doğruyu yanlıştan, haklıyı zalimden, izzeti zilletten ayırt eden bir Furkan olarak karşımızda duruyor. Esfeli Safilini zorlayan siyonistler, Filistin'de sadece bir halkı değil, aynı zamanda insani tüm ilke ve değerleri sistematik bir şekilde katlediyor. Batılı devletler ise bu katliama göz yummanın da ötesinde israili açıktan desteklemekten çekinmiyor. Katil devleti soykırım silahlarıyla teçhiz eden ABD, Gazze'deki mezalimin bizatihi faili konumunda olmayı sürdürüyor." dedi.

I M G 20240502 W A0008

"Kampüslere adeta Filistin kampları kuran öğrencilere akademisyenler de destek veriyor"

Columbia üniversitesinde başlayarak Amerika'da dalga dalga yayılan Filistin eylemlerine selam gönderdiklerini aktaran Şenbahar, "Emperyalist ABD, Gazzeli mücahitlerin zillete uğrattığı Siyonistleri koruyup kollarken, son günlerde ABD'nin çeşitli eyaletlerindeki üniversitelerde Siyonizm karşıtı gösterilerin yoğunlaştığına şahitlik ediyoruz. Harvard'dan Yale'e, California'dan Texas'a kadar Amerika'nın önde gelen 25'e yakın üniversitesinde devam eden destek eylemlerinde bir taraftan siyonist vahşet lanetlenirken diğer taraftan Amerika'nın israile verdiği destek protesto ediliyor. Kampüslere adeta Filistin kampları kuran öğrencilere akademisyenler de destek veriyor. Gazze'de yakılan direniş meşalesinin aydınlığında dünya, zulmün membağı ABD'de zalim yöneticilerine hakkı çekinmeden haykıran binlerce vicdan sahibine şahitlik ediyor. Bizler, üniversite öğrencileri olarak, Columbia üniversitesinde başlayarak Amerika'da dalga dalga yayılan Filistin eylemlerine Türkiye'den selam gönderiyoruz." şeklinde konuştu.

"İnsanlık vicdanı siyonizmi yenecek"

Şenbahar, son olarak şunları dile getirdi:

"Onlar, yaptıkları eylemlerle katil Netenyahu'yu rahatsız ettiler. Üniversitelerinin Siyonizm yanlısı tutumuna, polislerin şiddetine rağmen onurlu Filistin direnişine destek verdiler ve vermeye de devam ediyorlar. Yakın tarihin en örgütlü kötülüğü olan Siyonizmle mücadele sathının daha da genişlemesi için elimizden ne geliyorsa açık yüreklilikle yapmalıyız. Dünyanın tüm vicdanlı halklarını adalet ve iyilikte buluşmaya, zalimlerin zulmünü suratlarına haykırmaya davet ediyoruz. Ve inanıyoruz ki: insanlık vicdanı siyonizmi yenecek."

Şanlıurfalılar, tarihi camilerin bir an önce onarılıp ibadete açılmasını istiyor Şanlıurfalılar, tarihi camilerin bir an önce onarılıp ibadete açılmasını istiyor

Muhabir: MEHMET NEZİR ŞEKER