Şanlıurfa Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, Gazze’de yaşanan insanlık dramına dikkat çekmek ve İsrail’in saldırılarını durdurmak için Karameydanı Camii önünde toplandı. Buradan Abide Köprülü Kavşağına kadar uzanan insan zinciri oluşturan eylemciler, Gazze’ye destek verdi. Eyleme katılan her STK, ayrı ayrı bölgelerde yer alarak Gazze halkının yanında olduklarını gösterdi.

“Direnişe devam” sloganları

İnsan zincirinde sık sık “Kahrolsun İsrail, HAMAS’a selam direnişe devam, Allahu Ekber, dişe diş kana kan intikam intikam” gibi sloganlar atıldı. Eylemciler, ellerinde Filistin bayrakları ve Gazze’ye destek pankartları taşıdı. Eyleme katılanlar, Gazze’de acil olarak ateşkes sağlanması ve uluslararası toplumun harekete geçmesi çağrısında bulundu.

HÜDA PAR’dan ziyaret

Oluşturulan insan zincirini HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Faruk Polat da ziyaret ederek destek verdi. Polat, Gazze’de yaşanan katliamı kınayarak, “Gazze’de Müslüman kanı akıtılıyor. Biz de Şanlıurfa’dan Gazze’ye sesleniyoruz. Yalnız değilsiniz, sizinleyiz, direnişinizle gurur duyuyoruz” dedi.

da443d7b-ec59-4019-93e8-3911ac10ba9d

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Beyazgül, Esnaf Ziyarine Devam Ediyor Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Beyazgül, Esnaf Ziyarine Devam Ediyor

Kaynak: (İLKHA)