Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı oyuncuları, Kahramanmaraş merkezli depremler ve sel felaketi sonrasında ara vermek zorunda kaldıkları ligde play-off oynamayı hedefliyor. Takım, yeni sezona 2'si yabancı 5 oyuncuyla güçlendirerek başladı ve oynadığı 3 maçta 1 galibiyet aldı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Antrenörü Serdar Yıldırım, uzun bir aradan sonra başladıkları maçlar nedeniyle heyecanlı olduklarını belirtti. Geçen sene yaşanan deprem ve sel felaketi sonucunda talihsiz bir sezon geçirdiklerini hatırlatan Yıldırım, şunları söyledi:

Şanlıurfa’da halkın sağlığını hiçe saydılar Şanlıurfa’da halkın sağlığını hiçe saydılar

"Yeni sezon öncesi oyuncularımızı tekrar lige hazırlamakta güçlük çektik. Zaten depremde hasar gören salonumuz bile uzun süren bir tadilatın ardından ancak hazır hale geldi. Şu anda takımımız iyi durumda."

Takımdaki 4 oyuncunun başka ekiplere transfer olduğunu ve yerlerini doldurmak için 2'si yabancı 5 oyuncuyla kadrolarını güçlendirdiklerini belirten Yıldırım, oyuncuların uyum sağladıkça daha iyi performans sergileyeceklerini ifade etti. Hedeflerinin sezon sonunda ilk 4'e girerek play-off oynamak olduğunu vurgulayan Yıldırım, "Sporcularımız tekrar eski günlerine döndükleri için mutlular. Bu psikolojiden ancak sporla uzaklaşabiliriz. Oyuncularımızda bunu bariz bir şekilde gözlemliyoruz. Bu da sporun engeller üzerindeki olumlu sonucu oluyor" şeklinde konuştu.

Takım oyuncularından Aziz Göçebe, basketboldan uzak kalmalarının kendilerini çok üzdüğünü dile getirerek, yeni sezonun başlamasıyla birlikte tekrar maçlara çıkmaktan mutlu olduklarını söyledi. İranlı oyuncu Ali Ekber ise Türkiye'de farklı takımlarda oynadığı için Şanlıurfa ekibini yakından tanıdığını ve beğendiğini ifade etti. İsmail Mollahasanuşağı ise Gazişehir Gaziantep ekibinden kiralık olarak takıma katıldığını belirterek, takımdaki oyuncuların samimiyetini gördüğünü ve play-off hedefine inandığını dile getirdi.

Kaynak: AA