Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, tarih, kültür, müzik ve gastronomi şehri olan Şanlıurfa’nın güzelliklerini dünyaya tanıtmak için önemli projeler hayata geçiriyor. Bu projelerden biri de kente kazandırılan ikinci Gastronomi Merkezi.

Başkan Beyazgül, merkezi inceledi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, kısa bir süre önce inşaatı ve iç dekorasyonu tamamlanan Gastronomi Merkezini ziyaret etti. Başkan Beyazgül, merkezin çevre düzenlemesinin ardından hizmete açılacağını söyledi. Başkan Beyazgül, merkezde yapılan çalışmalar hakkında teknik ekipten bilgi aldı.

Cumhuriyet Tesisleri’nde Gastronomi Merkezi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine ait Mardin Karayolu üzerinde bulunan Cumhuriyet Tesisleri’nde Gastronomi Merkezi oluşturuldu. Yeşil alan ağırlıklı bin metrekare kapalı alandan oluşan merkez, en kısa sürede vatandaşların hizmetine sunulacak. Merkezde, yöresel yemeklerin hazırlanması ve sunumu için gerekli donanım ve personel bulunuyor.

Şanlıurfa'da bıçaklı kavga, 2 yaralı Şanlıurfa'da bıçaklı kavga, 2 yaralı

Kent turizmine katkı sağlayacak

Gastronomi Merkezi, Şanlıurfa’nın yöresel lezzetlerini dünyaya tanıtmak için önemli bir rol oynayacak. Merkez, kent turizmine de katkı sağlayacak. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, turizmin canlanması adına kentte önemli projelere destek veriyor. Bu projelerden biri de kente kazandırılan ikinci Gastronomi Merkezi.

67086-99723-20240106050404

Kaynak: MEHMET MEKİ AKGÜL