Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), geri ödeme listesine 81 yeni ilacı ekliyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'ın açıklamasına göre, bu ilaçlardan 79'u yerli üretim olmak üzere çeşitli tedavi alanlarını kapsayan 81 ilaç, artık SGK tarafından geri ödeme kapsamında yer alacak.

"Hastalarımıza Şifa Olmasını Temenni Ediyorum"

Bakan Işıkhan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Sosyal Güvenlik Kurumumuzun Bedeli Ödenecek İlaçlar Listesi'nde yapılan düzenleme ile 79'u yerli üretim olmak üzere 81 ilacı daha geri ödeme listesine aldık. İlaçların hastalarımıza şifa olmasını temenni eder, vatandaşlarımıza sağlıklı bir ömür dilerim." ifadelerini kullandı.

Tekstil Sektöründe İhtiyaç Duyulan Nİtelikli İnsan Gücü İçin Protokol Tekstil Sektöründe İhtiyaç Duyulan Nİtelikli İnsan Gücü İçin Protokol

SGK'nin duyurusuna göre, eklenen ilaçlar arasında kanser, diyabet, antibiyotik, epilepsi-migren, MS, obezite, pulmoner hipertansiyon ve alerji gibi çeşitli tedavi alanlarını kapsayan ilaçlar yer alıyor. Bu ilaçların hastalar için önemli bir destek olduğu belirtiliyor.

Yapılan düzenleme, 5 iş günü sonra yürürlüğe girecek. Bu süre zarfında ilaçlar, SGK'nin geri ödeme listesine resmen dahil edilmiş olacak. Bu adım, hastaların tedaviye erişimini kolaylaştırarak sağlık hizmetlerinden daha etkin bir şekilde faydalanmalarını sağlayacak.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı