İçişleri Bakan Yardımcısı Münir Karaloğlu, Antalya'da etkili olan şiddetli yağışlarla ilgili düzenlediği basın toplantısında, tarımsal alanda önemli zararlar meydana geldiğini açıkladı. Özellikle Aksu bölgesinde etkili olan yağışların 211 çiftçinin 1200 dekarlık alanını etkilediğini belirten Karaloğlu, çiftçilerin mağduriyetinin tespiti için çalışmaların sürdüğünü ifade etti.

Yoğun yağışlar nedeniyle birçok noktada su baskınları yaşandığını ve 112 Acil Çağrı Merkezi'ne binlerce ihbarın yapıldığını dile getiren Karaloğlu, ekiplerin su baskınlarının olduğu bölgelere müdahale ettiğini ve tahliye çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Şu anda 426 noktada çalışmaların devam ettiğini ve bu noktalardaki su tahliye çalışmalarının gün içinde tamamlanması için çaba sarf edildiğini ifade etti.

Karaloğlu, tarımsal alandaki zararın tespit edilmesi için suyun çekilmesinin beklendiğini ve şu anda zarar tespit çalışmalarına başlanamadığını açıkladı. Ayrıca, yağışlar nedeniyle bazı binalarda çökme meydana geldiğini ve bu binalardaki vatandaşların tahliye edildiğini belirtti.

Basın toplantısında, Antalya genelinde devam eden çalışmalar hakkında bilgi veren Karaloğlu, itfaiye, ASAT ve DSİ ekiplerinin yanı sıra, diğer kurumların da sahada çalıştığını aktardı. Ayrıca, STK'lar ve AFAD gönüllülerinin de bölgede zararın giderilmesi için çalıştığını vurguladı.

Otomotiv Sektöründe Üretim ve İhracat Rüzgarı Otomotiv Sektöründe Üretim ve İhracat Rüzgarı

Karaloğlu, Antalya Valiliğine bakanlıkça 20 milyon lira acil ödenek gönderildiğini hatırlatarak, zarar tespit çalışmalarının ardından ihtiyaç duyulan ödeneklerin gönderileceğini ve vatandaşların rahatlatılacağını belirtti.

Kaynak: AA