Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) belirlediği takvime göre, 31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri için siyasi partiler bugün saat 17.00'ye kadar aday listelerini YSK'ya teslim edecek.

 Siyasi partilerin aday listelerini teslim etmesiyle birlikte seçim sürecinde önemli bir adım atılmış olacak. Bu süreçte, 17 Ocak'ta muhtarlık bölgesi listeleri askıdan indirilirken, 27 Ocak'ta seçmen kütükleri kesinleşti ve seçmenlerin oy vereceği yerler belirlendi.

Dışişleri Bakanı Fidan: Mısır ve Türkiye'nin İşbirliği Büyük Fayda Sağlar Dışişleri Bakanı Fidan: Mısır ve Türkiye'nin İşbirliği Büyük Fayda Sağlar

 Bugün son başvuru günü olarak belirlenirken, siyasi partiler aday listelerinde eksiklikleri 22 Şubat'a kadar tamamlayabilecek. Bağımsız adaylar da bugün saat 17.00'ye kadar başvurularını yapabilecek. Geçici aday listeleri 23 Şubat'ta ilan edilecek ve aynı gün itiraz süreci başlayacak.

Kesin aday listeleri 3 Mart Pazar günü ilan edilecek. Seçim propagandası ve yasakları ise 21 Mart'ta başlayacak. Oy verme işlemi ise 31 Mart Pazar günü gerçekleştirilecek.

Siyasi partiler ve bağımsız adaylar, bugün son başvuru gününde aday listelerini titizlikle hazırlayarak seçim sürecindeki yerlerini belirleyecekler. Seçmenler de aday listelerinin ilanını ve seçim propaganda dönemini heyecanla beklemeye başladı.

Kaynak: (İLKHA)