Milli Savunma Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, bakanlıkta düzenlediği basın bilgilendirme toplantısında, TSK'nın Irak ve Suriye'nin kuzeyinde yürüttüğü operasyonlarda elde edilen başarıları açıkladı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Darbeye Tiyatro Diyenleri Kıyamete Kadar Affetmeyeceğiz Cumhurbaşkanı Erdoğan: Darbeye Tiyatro Diyenleri Kıyamete Kadar Affetmeyeceğiz

Aktürk, "Irak ve Suriye'nin kuzeyinde icra edilen başarılı operasyonlarla, 57'si son bir haftada olmak üzere bu yılın başından itibaren 1327 terörist etkisiz hale getirilmiştir." ifadesini kullandı.

Irak'ın kuzeyindeki Metina, Gara, Hakurk, Kandil ve Asos'ta bulunan PKK hedeflerine yönelik dünkü hava harekatına da değinen Aktürk, "Hava harekatıyla içerisinde sorumlu düzeyde teröristlerin de bulunduğu değerlendirilen mağara, sığınak, barınak, depo ve terör örgütünün kullandığı tesislerden oluşan 37 hedef başarıyla imha edilmiştir. İcra edilen hava harekatında azami oranda yerli ve milli mühimmat kullanılmıştır. Hedeflerdeki etki kıymetlendirmesi devam etmektedir." dedi. 

Kaynak: (İLKHA)