Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesine bağlı Sırrın Karşıyaka Mahallesi'nde, Jandarma Komutanlığı arkasında yer alan ana cadde, içme suyu şebekesi çalışmaları sonrası kazılarak borular döşendi. Ancak çalışmaların üzerinden uzun bir süre geçmesine rağmen yolların asfaltlanmaması, bölgedeki trafik akışını olumsuz etkiliyor ve sürücüler arasında büyük tepkiye neden oluyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Şanlıurfa Su Kanalizasyon İşletmesi (ŞUSKİ) tarafından yürütülen içme suyu şebekesi çalışmaları sonrasında yolların asfaltlanmaması, sürücüler arasında büyük eleştirilere yol açtı. Yolların bozuk olması nedeniyle her gün küçük çaplı maddi hasarlı trafik kazaları yaşanıyor. Sürücüler, yolların bu şekilde bırakılmasının hem araçlarına zarar verdiğini hem de trafik güvenliğini tehlikeye attığını belirtiyor.


Görüntülerde de görüldüğü gibi, kazı çalışmaları sonrası asfaltlanmayan yollar, araçların manevra yapmasını zorlaştırıyor ve trafikte ciddi aksamalar meydana geliyor. Özellikle ana caddenin, çevre yoluyla şehir içi ana arterleri birbirine bağlaması, bu durumu daha da kritik hale getiriyor.

Başkan Gülpınar, Esnafların Duasına Katıldı Başkan Gülpınar, Esnafların Duasına Katıldı


Bölge sakinleri ve sürücüler, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nden ve ŞUSKİ'den bir an önce yolların asfaltlanmasını ve trafik akışının normale dönmesini talep ediyor. "Her gün bu yollarda araçlarımız zarar görüyor. Belediyenin bir an önce bu duruma el atmasını istiyoruz" şeklinde tepkilerini dile getiriyorlar.


Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar ve ŞUSKİ yetkililerinden konuyla ilgili açıklama yapmaları ve çözüme yönelik adımlar atmaları bekleniyor. Vatandaşlar, çalışma yapılan yolun en kısa sürede asfaltlanarak eski haline getirilmesini istediler.

Haber: Harran Ovası

Editör: Haber Merkezi