23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusu düzenlenen etkinliklerle devam ediyor. Tarihin sıfır noktası olarak bilinen Göbeklitepe'de 100 öğrenci, 100 uçurtma ile gökyüzünü renklendirdi.

"100 Uçurtma ile Tarihin Sıfır Noktasına" adını taşıyan uçurtma şenliğine Vali Hasan Şıldak'ın Eşi Fatmanur Şıldak, Vali Yardımcısı Yasin Akgül ve İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu da katılarak öğrencilerin sevinç ve mutluluklarına ortak oldular.

Etkinlikte, öğrenciler tarafından gökyüzüne bırakılan 100 uçurtma, Göbeklitepe'nin eşsiz manzarasıyla birleşerek unutulmaz görüntüler oluşturdu. Uçurtmaların gökyüzünde süzülüşünü izleyen çocuklar büyük bir coşku yaşadılar.

İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu şenlik ile ilgili yaptığı açıklamada, "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı Göbeklitepe'de bu şekilde kutlamak bizler için büyük bir gurur kaynağı. Bu anlamlı günde 100 öğrencimiz 100 uçurtma ile gökyüzünü renklendirerek bu özel günü unutulmaz kılıyorlar. Çocuklarımızın neşesi ve coşkusu hepimize ilham veriyor. Onların mutluluğu bizim mutluluğumuzdur" dedi.

Etkinlik, günün anısına çekilen fotoğraf ve çeşitli ikramların sunulmasıyla sona erdi.

Aced19Bd Be9B 4D9D A8Ae 9712Ce3D5B50

Şanlıurfa dahil “Sibergöz-39” operasyonu! Şanlıurfa dahil “Sibergöz-39” operasyonu!

Muhabir: MEHMET TAHİR TANRIKULU