Tarım ve Orman Bakanlığı, taşra teşkilatında istihdam etmek üzere 1500 tarım işçisi alımı sürecini başlattı. Bakanlık, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca alım yapacak.

Adaylarda aranacak genel ve özel şartlar ile diğer bilgiler, İŞKUR resmi internet sayfası üzerinden öğrenilebilecek. Başvuruların 19 Şubat'a kadar yapılması gerekiyor.

Başvurularını İŞKUR üzerinden yapacak olan adaylar, ilan edilen kadrolara başvurduktan sonra, Bakanlığa İŞKUR tarafından bildirilecek. İşe alınacak sürekli işçiler, sınava tabi tutulmaksızın noter huzurunda çekilecek kura sonucuna göre belirlenecek.

Kura yeri, saati ve diğer detaylar Bakanlık internet sitesinden duyurulacak. İlgili ilan ayrıca Resmi Gazete'de de yayımlanmıştır.

Türkiye'nin Cari İşlemler Hesabı Mayıs Ayında 1 Milyar 235 Milyon Dolar Açık Verdi Türkiye'nin Cari İşlemler Hesabı Mayıs Ayında 1 Milyar 235 Milyon Dolar Açık Verdi

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Tarım ve Orman Bakanlığı ailemizin gücüne güç katmaya devam ediyor, geçtiğimiz aylarda duyurduğumuz 1500 tarım işçisi alımına ilişkin süreci başlatıyoruz. Yeni mesai arkadaşlarımız için şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA