Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, Fen İşleri Daire Başkanlığı ve ŞUSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, Hilvan İlçesi'ne bağlı Gölebakan Mahallesi, Siverek İlçesi'ne bağlı Taşlı Mahallesi ile Haliliye İlçesi'ne bağlı Yol Yazı ve Kör Kuyu Mahallesi'nde taşkın nedeniyle meydana gelen hasarları onarmak için çalışıyor.

Büyükşehir Meclisinde başkan vekili belli oldu Büyükşehir Meclisinde başkan vekili belli oldu

 

Geçtiğimiz günlerde yaşanan sağanak yağışın ardından oluşan taşkınlarla zarar gören bölgelerde, alt yapı ve üst yapı çalışmaları titizlikle yürütülüyor. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların mağdur olmaması için alt yapı, üst yapı ve dere ıslah çalışmalarına öncelik veriyor.

 

Kent genelinde taşkınlardan zarar gören mahallelerde, 200 araç ve 700 personelin görev aldığı çalışmalar aralıksız sürdürülüyor. Belediye ekipleri, taşkın sonrası oluşan hasarları en kısa sürede gidermek ve normal yaşama dönüşü sağlamak için gece gündüz demeden çalışıyor.

Taşkın sonrası zarar gören bölgelerde yapılan bu çalışmalar, Şanlıurfa halkının güvenliği ve konforu için önemli bir adım olarak görülüyor. 

32835 27494 20240221051217

Kaynak: Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Basın