TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin yıl dönümü dolayısıyla duygusal bir paylaşımda bulundu. Kurtulmuş, depremin yarattığı acıları anıp devlet-millet dayanışmasının önemine dikkat çekti.

Kurtulmuş, paylaşımında "Bir yıl önce büyük bir afetle ülke olarak sarsıldık" ifadeleriyle depremin yol açtığı acıları hatırlattı. 11 ilin doğrudan etkilendiği ve Türkiye'nin her köşesinde hissedilen depremin yüzlerce cana mal olduğunu belirtti.

Başkan Kurtulmuş, depremin ilk anlarından itibaren devletin tüm kurumlarının teyakkuzda olduğunu vurguladı. Türkiye'nin tek yürek olarak hareket ettiğini ve dostlarının da bu süreçte destek verdiğini ifade etti. Kurtulmuş, devlet-millet dayanışmasının, en zor zamanlarda dahi ülkeyi bir arada tutan önemli bir unsur olduğunu belirtti.

Kurtulmuş'un vurguladığı gibi, devlet-millet dayanışmasıyla enkazların kaldırıldığını ve yaraların sarıldığını ifade etti. Türkiye'nin bu dayanışmayla tarifi mümkün olmayan hasarları onardığını ve geleceğe umutla bakmaya devam ettiğini belirtti.

Siyasi Partiler Aday Listeleri için Son Gün Siyasi Partiler Aday Listeleri için Son Gün

TBMM Başkanı, depremden çıkarılan derslerle birlikte ülkenin geleceğe daha güvenle bakması gerektiğini vurguladı. Rabbimizden bir daha ülkeye benzer afetler yaşatmamasını niyaz ettiğini ve depremden etkilenen vatandaşlara sabır dilediğini ifade etti.

Kaynak: AA