Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pakistan Başbakanı Şerif ile Görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pakistan Başbakanı Şerif ile Görüştü

Haftalık çalışmalarına 11 Haziran Salı günü başlayacak olan Genel Kurul'da, Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu ve kanun değişikliği teklifine ilişkin görüşmelere devam edilecek.

Teklifin içeriğine göre, terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olan, bu örgütlere yardım eden, kamu imkan ve kaynaklarını bu örgütleri desteklemeye yönelik kullanan ya da kullandıran ve bu örgütlerin propagandasını yapan uzman erbaşların sözleşmeleri feshedilerek TSK ile ilişiği kesilecek.

Milli Savunma Bakanlığınca yapılacak sınavlarla ilgili her türlü açıklama, başvuru ve sınav sonuçlarının adaylara duyurulması, bakanlığın internet sayfası üzerinden yapılacak. 

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği'ne, şehitlerin anne ve babaları da üye olabilecek. 

Sözleşmeli erbaş ve erler, mesai sonrası görev yerlerinden ayrılırken ve mesaiye gidiş gelişlerinde subay ve astsubay servislerini kullanabilecekler. Ayrıca, 1999 yılı sonrası sigortası başlayan ve 1 Şubat 2018 sonrası Yüksek Askeri Şura kararı ile kadrosuzluk nedeniyle emekliye sevk edilen personele, yaş şartı aranmaksızın kadın ve erkek 25 hizmet yılını tamamlamaları halinde emekli aylığı bağlanacak.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı