Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır, Renault Grup Global CEO'su Meo İle İstanbul'da Görüştü Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır, Renault Grup Global CEO'su Meo İle İstanbul'da Görüştü

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Dr. Fatih Karahan, Türkiye Bankalar Birliği (TBB) yönetim kurulu üyeleriyle İstanbul'da önemli bir toplantı gerçekleştirdi. TBB Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Çakar ve diğer üyelerin katılımıyla düzenlenen toplantıda, bankacılık sektörünün güncel durumu ve geleceğe yönelik beklentiler masaya yatırıldı.

Toplantıda, güncel makroekonomik gelişmeler doğrultusunda bankacılık sektöründeki son durumun ve geleceğe ilişkin beklentilerin değerlendirildiği belirtildi. Türk lirası mevduatların payını artırmaya yönelik düzenlemeler, sadeleşme ve miktarsal sıkılaşma adımları ile dezenflasyon sürecinde para politikası görünümü gibi konuların ele alındığı ifade edildi.

Toplantı sonrasında yapılan açıklamada, TCMB Başkanı Fatih Karahan ve TBB Başkanı Alpaslan Çakar'ın, Merkez Bankası ve bankacılık sektörünün eş güdümlü çalışmalarından dolayı memnuniyetlerini dile getirdikleri belirtildi. İki kurum arasındaki iş birliğinin öneminin vurgulandığı açıklamada, ekonomik istikrar ve güvenin sağlanması için ortak çalışmaların devam edeceği vurgulandı.

Kaynak: AA