Irak'ın Kuzeyinde 11 PKK'lı Terörist Etkisiz Hale Getirildi Irak'ın Kuzeyinde 11 PKK'lı Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Türk Hava Yolları (THY), İran'ın İsrail'e yönelik gerçekleştirdiği askeri operasyonlar nedeniyle bölgedeki güvenlik endişeleri artarken, THY bu durumdan etkilenen yolcularına destek olmak için önemli bir adım attı. Şirket, Irak, Ürdün ve Lübnan'a yapılan seferlerin etkilenen yolcularına ücretsiz rezervasyon değişikliği imkanı sunacağını duyurdu.

13 Nisan 2024 tarihinden önce bu bölgelere yapılacak seyahatler için rezervasyon yapan yolcular, 22 Nisan 2024 tarihine kadar herhangi bir ücret ödemeden rezervasyonlarını değiştirebilecekler. THY, yolcuların iade taleplerini ise bilet kuralları çerçevesinde değerlendireceğini belirtti. Ayrıca, biletlerin geçerlilik süresinin 31 Mayıs 2024 tarihine kadar uzatılabilmesi için herhangi bir ceza uygulanmayacak.

Türk Hava Yolları'nın bu uygulaması, bölgedeki mevcut durum göz önünde bulundurularak yolcuların mağduriyetini en aza indirmek ve esnek bir seyahat planlaması sunmak amacıyla devreye alındı. THY, bu politikayı yalnızca kendi icra ettiği seferler için geçerli kılarken, yolcuların bu dönemdeki seyahat planlarını güven içinde ve esnek bir şekilde yönetmelerine olanak tanıyor.

Kaynak: (İLKHA)